Celulă robotizată de sudură cu pisonator și șină de glisare mobilă
Descriere
De obicei, cea mai mare rază de acțiune este de 2000 mm pentru un braț de robot de sudură. Odată ce piesa de prelucrat este prea mare pentru a utiliza un robot de 2000 mm, șina mobilă de sol ajută la extinderea lungimii de mișcare a robotului. Tabloul de comandă, sursa de alimentare pentru sudură și alte echipamente pot fi, de asemenea, proiectate așezate pe șină.
Pe de altă parte, poziționerul cap-coadă pe o axă ajută la menținerea piesei lungi de prelucrat și la rotirea acesteia pentru a realiza sudarea față și spate.
Parametrul tehnic al poziționerului
| Model | JHY4030A-180 / JHY4030A-250 |
| Tensiune nominală de intrare | Monofazat 220V, 50/60HZ |
| Izolația motorului Calss | F |
| Masă de lucru | 1800X800mm / 2500X800mm (poate fi personalizat) |
| Greutate | Aproximativ 600 kg / Aproximativ 800 kg |
| Sarcină utilă maximă | Sarcină utilă axială ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg poate fi personalizată) |
| Repetabilitate | ±0,1 mm |
| Poziția de oprire | Orice poziție |
Parametru tehnic al șinei mobile
| Model | JHY6030A/ 6050A/ 6100A |
| Tensiune nominală de intrare | Monofazat 220V, 50/60HZ |
| Izolația motorului Calss | F |
| Masă de lucru | 500X500mm (poate fi personalizat) |
| Greutate | Aproximativ 450 kg |
| Sarcină utilă maximă | Sarcină utilă axială ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (se poate personaliza >1000 kg) |
| Repetabilitate | ±0,1 mm |
| Poziția de oprire | Orice poziție |
Pachet: Cutii din lemn
Timp de livrare: 40 de zile de la primirea avansului
FAQ
Î: Trebuie să cumpăr și un poziționer compatibil cu robotul de sudură?
Răspuns: Depinde de complexitatea pieselor de prelucrat. Dacă piesa de prelucrat este complexă, atunci trebuie să cumpărați un poziționer care să se potrivească cu robotul de sudură.
Î: Ce informații ar trebui să vă ofer pentru a-mi putea recomanda un robot potrivit?
Răspuns: Vă rugăm să furnizați desene detaliate ale piesei de prelucrat, inclusiv materialul, grosimea, poziția de sudare, dimensiunile și greutatea piesei de prelucrat.
Î: Puteți oferi servicii personalizate pentru produsul nostru?
Răspuns: Da. Vă vom oferi soluții profesionale de sisteme de sudare robotizată în funcție de produsul dumneavoastră specific. Trebuie doar să ne trimiteți desenele detaliate ale produsului și cerințele de sudare, apoi vom veni cu o propunere tehnică personalizată pentru dumneavoastră.
Î: Puteți trimite un inginer în țara noastră pentru instalarea mașinii?
Răspuns: Da. Vom trimite un inginer în țara dumneavoastră pentru a vă ajuta la instalare, punere în funcțiune și instruire. Pentru orice problemă, putem oferi și servicii online.
Î: Vreau să știu calitatea sudurii pentru produsul nostru, ce ar trebui să fac?
Răspuns: Puteți trimite mostrele dumneavoastră la fabrica noastră pentru a efectua teste de sudură. După testarea sudurii, vă vom trimite videoclipul și fotografiile cu sudura pentru referință. De asemenea, vă vom trimite mostrele înapoi pentru verificare.












