stație de lucru integrată cu robot de sudură cu arc pentru țevi și rezervoare
Parametrul tehnic al poziționerului

Componente ale stației de lucru robotizate
1. Robot de sudură:
Tip: Robot de sudură MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot de sudură TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot de sudură cu laser: BR-1410G, BR-1610G
2. Poziționer
Model: JHY4010T-065
Tip: Poziționer cu 1 axă a capului de prelucrare
Parametrii tehnici ai poziționerului sunt prezentați mai jos:
| Model | JHY4010T-065 |
| Tensiune nominală de intrare | Monofazat 220V, 50/60HZ |
| Izolația motorului Calss | F |
| Masă de lucru | 650 mm (poate fi personalizat) |
| Greutate | Aproximativ 400 kg |
| Sarcină utilă maximă | Sarcină utilă axială ≤100 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (se poate personaliza >1000 kg) |
| Repetabilitate | ±0,1 mm |
| Poziția de oprire | Orice poziție |
3. Sursă de alimentare pentru sudură
Tip: Sursă de alimentare pentru sudură 350A/500A
4. Torță de sudură
Tip: torță răcită cu aer, torță răcită cu apă, torță cu tragere-împingere
5. Stație de curățare a torței:
Model: SC220A
Tip: Curățător pneumatic automat pentru torțe de sudură
Alte periferice pentru stații de lucru robotizate
1. Șină de mișcare a robotului
Model: JHY6050A-030
2. Senzor laser (opțional)
Funcție: urmărirea sudurii, poziționare.
3. Cortină luminoasă de siguranță (opțional)
Distanță de protecție: 0,1-2 m, 0,1-5 m; înălțime de protecție: 140-3180 mm
4. Gard de securitate (opțional)
5. Dulap PLC (opțional)
Caracteristică
1. Reglarea electrică a poziției pistolului de sudură, economisind timp și efort, convenabilă și rapidă.
2. Unghiul pistolului de sudură este reglabil, se poate adapta la o varietate de cusături de sudură (cusătură sudură cap la cap, cusătură sudură în unghi etc.).
3. Pistolul de sudură are o funcție de balansare, parametrul de balansare poate fi controlat, iar adaptabilitatea este largă.
4. Configurați poziționerul capului de prelucrare, poziționerul poate inversa unghiul pentru a realiza sudura circulară.
5. Poziționerul poate fi proiectat cu roată de susținere reglabilă, adaptându-se pentru diferite lungimi de țeavă
6. Control semiautomat, echipament flexibil și versatil, sudură uniformă și frumoasă.
7. Axa de rotație a poziționerului este acționată de servomotor, viteza de rotație poate fi controlată cu precizie, iar cerințele procesului de sudare pot fi executate cu exactitate.
8. Funcția de presetare a parametrilor de sudare, parametrii de sudare pot fi presetați în sistem sau parametrii de sudare înainte de înregistrare. Parametrii de sudare pot fi utilizați direct la sudarea ulterioară a piesei de prelucrat cu aceleași specificații.












