stație de lucru robotizată pentru sudură de piese mici
Parametrul tehnic al poziționerului
| Model | JHY4010U-050 |
| Tensiune nominală de intrare | Monofazat 220V, 50/60HZ |
| Izolația motorului Calss | F |
| Masă de lucru | Diametru 500 mm |
| Greutate | Referiți-vă la greutatea reală |
| Sarcină utilă maximă | Sarcină utilă axială 100 kg |
| Repetabilitate | ±0,1 mm |
| Poziția de oprire | Orice poziție |
Componente ale stației de lucru robotizate
1. Robot de sudură:
Tip: Robot de sudură MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot de sudură TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot de sudură cu laser: BR-1410G, BR-1610G
2. Poziționer
Model: JHY4010U-050
Tip: Poziționer pe 2 axe
3. Sursă de alimentare pentru sudură
Tip: Sursă de alimentare pentru sudură 350A/500A
4. Torță de sudură
Tip: torță răcită cu aer, torță răcită cu apă, torță cu tragere-împingere
5. Stație de curățare a torței:
Model: SC220A
Tip: Curățător pneumatic automat pentru torțe de sudură
Alte periferice pentru stații de lucru robotizate
1. Șină de mișcare a robotului
Model: JHY6050A-030
2. Senzor laser (opțional)
Funcție: urmărirea sudurii, poziționare
3. Cortină luminoasă de siguranță (opțional)
Distanță de protecție: 0,1-2 m, 0,1-5 m; înălțime de protecție: 140-3180 mm
4. Gard de securitate (opțional)
5. Dulap PLC (opțional)
Material de sudură
Sudură din oțel inoxidabil
Sudură aluminiu
Sudură din oțel carbon
Sudarea tuburilor/țevilor/plăcilor galvanizate
Sudare la rece prin laminare
Aplicație
Piese auto, piese pentru biciclete, piese auto, mobilier din oțel, energie nouă, structură metalică, utilaje de construcții, echipamente de fitness etc.
Pachet:Cutii din lemn
Timpul de livrare:40 de zile de la primirea plății în avans
FAQ
Î: Ce informații ar trebui să vă ofer pentru a-mi putea recomanda un robot potrivit?
Răspuns: Vă rugăm să furnizați desene detaliate ale piesei de prelucrat, inclusiv materialul, grosimea, poziția de sudare, dimensiunile și greutatea piesei de prelucrat.
Î: Puteți oferi servicii personalizate pentru produsul nostru?
Răspuns: Da. Vă vom oferi soluții profesionale de sisteme de sudare robotizată în funcție de produsul dumneavoastră specific. Trebuie doar să ne trimiteți desenele detaliate ale produsului și cerințele de sudare, apoi vom veni cu o propunere tehnică personalizată pentru dumneavoastră.
Î: Care este perioada de garanție și timpul de livrare?
Răspuns: Perioada de garanție este de 12 luni. Iar termenul de livrare este în termen de 30 de zile de la primirea avansului.
Î: Vreau să știu calitatea sudurii pentru produsul nostru, ce ar trebui să fac?
Răspuns: Puteți trimite mostrele dumneavoastră la fabrica noastră pentru a efectua teste de sudură. După testarea sudurii, vă vom trimite videoclipul și fotografiile cu sudura pentru referință. De asemenea, vă vom trimite mostrele înapoi pentru verificare.












