Braț robotic de sudură cu 6 axe și poziționer rotativ pe 3 axe
Parametrul tehnic al poziționerului
| Model | JHY4030S-180 / JHY4030S-250 |
| Tensiune nominală de intrare | Monofazat 220V, 50/60HZ |
| Izolația motorului Calss | F |
| Masă de lucru | 1800X800mm / 2500X800mm (poate fi personalizat) |
| Greutate | Aproximativ 1600 kg |
| Sarcină utilă maximă | Sarcină utilă axială ≤100 kg / ≤300 kg / ≤500 kg (>500 kg poate fi personalizată) |
| Repetabilitate | ±0,1 mm |
| Poziția de oprire | Orice poziție |
Descriere
Poziționatorul pe 3 axe poate fi rotit orizontal în ansamblu, iar cele două mese de lucru pot fi întoarse și rotite, astfel încât lucrătorii să poată sta pur și simplu pe o parte pentru a încărca și descărca materialul. Reduce munca muncitorilor și îmbunătățește considerabil eficiența muncii.
Puteți modifica configurația stației în funcție de situația de pe teren. Echipamentele periferice pe care le puteți alege includ: stație de torță curată, poziționer rotativ, sistem de urmărire cu laser, cutie de telecomandă etc. Vă putem oferi instruire gratuită în domeniul tehnologiei.
Două tipuri de poziționere de sudură pe 3 axe, opționale:
Imaginea din stânga: poziționer de sudură rotativ orizontal pe 3 axe
Imaginea din dreapta: poziționer de sudură rotativ vertical pe 3 axe
Alegeți sarcina utilă (sarcină utilă standard 300 kg/500 kg/1000 kg) și dimensiunea mesei de lucru (dimensiune standard 1800 * 800 mm sau 2500 * 800 mm) potrivite pentru piesa dvs. de lucru! Acceptăm și personalizare!
Material
Sudură din oțel inoxidabil
Sudură aluminiu
Sudură din oțel carbon
Sudarea tuburilor/țevilor/plăcilor galvanizate
Sudare la rece prin laminare
Pachet:Cutii din lemn
Timpul de livrare:40 de zile de la primirea plății în avans
FAQ
1. Care este configurația minimă pentru o stație de sudură?
R: Un robot și o masă de sudură. Pentru piese complicate, poate fi necesar un poziționer; dacă doriți o eficiență de lucru mai mare, două poziționere sunt o alegere bună.
2. Ce include întregul sistem robotizat de sudură?
R: Întregul sistem robotizat de sudură include brațul robotului, controlerul, sursa de alimentare pentru sudură, poziționerele, dispozitivele de fixare, dispozitivul de curățare a pistoletului de sudură (torței), bariera de siguranță cu lumină etc.
3. Sistemul stației robotizate necesită cerințe ridicate pentru mediu?
R: Mediul ambiental adecvat este: 0~45℃, 20-80% RH (fără condens).











