Stație de lucru robotică pentru sudură din oțel inoxidabil și aluminiu cu 6 axe

Caracteristică
1. Designul cablului încorporat al robotului permite robotului să se miște fără interferențe, iar amplasarea stației de lucru este îngrijită și ordonată.
2. Tabloul de control al robotului poate controla până la 11 axe, evitând depanarea complexă a PLC-ului și ocuparea spațiului
3. Robotul JHY și poziționerul pot fi sincronizate, iar robotul poate suda simultan atunci când poziționerul se rotește, ceea ce face ca această stație de lucru să fie deosebit de potrivită pentru sudarea circulară.
4. Este disponibilă o gamă largă de echipamente auxiliare, cum ar fi senzori laser, perdele luminoase de siguranță și garduri de siguranță.
5. Sistemul de control conține mai multe pachete de procese de sudare, care permit utilizarea diferitelor moduri de sudare pentru diferite piese de prelucrat.
Parametrul tehnic al poziționerului
| Model | JHY4030D-080 |
| Tensiune nominală de intrare | Monofazat 220V, 50/60HZ |
| Izolația motorului Calss | F |
| Masă de lucru | Diametru 800 mm (poate fi personalizat) |
| Greutate | Aproximativ 400 kg |
| Sarcină utilă maximă | Sarcină utilă axială ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (se poate personaliza >1000 kg) |
| Repetabilitate | ±0,1 mm |
| Poziția de oprire | Orice poziție |
Componente ale stației de lucru robotizate
1. Robot de sudură:
Tip: Robot de sudură MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot de sudură TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot de sudură cu laser: BR-1410G, BR-1610G
2. Poziționer
Model: JHY4030D-080
Tip: Poziționer rotativ orizontal pe o axă
3. Sursă de alimentare pentru sudură
Tip: Sursă de alimentare pentru sudură 350A/500A
4. Pistol de sudură
Tip: pistol răcit cu aer, pistol răcit cu apă, pistol cu tragere-împingere
5. Stație de curățare a torței:
Model: SC220A
Tip: Curățător pneumatic automat pentru torțe de sudură
Alte periferice pentru stațiile de lucru robotizate
1. Șină de mișcare a robotului
Model: JHY6050A-030
2. Senzor laser (opțional)
Funcție: urmărirea sudurii, poziționare.
3. Cortină luminoasă de siguranță (opțional)
Distanță de protecție: 0,1-2 m, 0,1-5 m; înălțime de protecție: 140-3180 mm
4. Gard de securitate (opțional)
5. Dulap PLC (opțional)












