Stație de lucru robotică pentru sudură din oțel inoxidabil și aluminiu cu 6 axe
Descriere
Poziționerul pe 2 axe poate realiza o rotație orizontală de ±180° și o rotație basculantă.
Rotația poziționerului este controlată de tabloul de comandă conectat sub tabloul de comandă al robotului. În timpul procesului de sudare, se pot realiza mișcări sincronizate între robot și poziționer.
Acest poziționer este potrivit pentru piesele de lucru care trebuie sudate la unghiuri multiple și poate fi utilizat cu roboți de sudură pentru lucrări de sudare mai flexibile și pentru a îmbunătăți eficiența și calitatea sudării.
Parametrul tehnic al poziționerului
| Model | JHY4030P-080 |
| Tensiune nominală de intrare | Monofazat 220V, 50/60HZ |
| Izolația motorului Calss | F |
| Masă de lucru | Diametru 800 mm (poate fi personalizat) |
| Greutate | Aproximativ 400 kg |
| Sarcină utilă maximă | Sarcină utilă axială ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (se poate personaliza >1000 kg) |
| Repetabilitate | ±0,1 mm |
| Poziția de oprire | Orice poziție |
Componente ale stației de lucru robotizate
| Produs | Cantitate |
| Robot de sudură cu 6 axe | 1 set |
| Poziționer pe 2 axe | 1 set |
| Sursă de alimentare pentru sudură | 1 set |
| Torță de sudură | 1 set |
| Cutie de control | 2 bucăți |
| Stație de curățare a torței | 1 set |
| Șină liniară robotizată | *m (opțional) |
| Senzor laser | 1 set (opțional) |
| Cortină luminoasă de siguranță | 1 set (opțional) |
| Gard de siguranță | *m (opțional) |
De ce să ne alegeți pe noi?
1. Suntem unul dintre producătorii de roboți de sudură din China.
2. Nu suntem doar producători de roboți, ci producem și poziționere.
3. Peste 10 ani de experiență în proiecte integrate robotizate.
4. Sistemul de control al robotului este ușor de utilizat și stabil.
5. Sistemul de control al robotului poate controla până la 12 axe.
6. Produsele noastre au fost vândute în peste 30 de județe din Asia de Sud-Est, Asia de Vest, Europa, America de Nord, America de Sud, Australia etc.













